miniaturaDziś w naszym klubie odbył się Dzień Dinozaura który przypada 26 lutego.

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymy? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w naszym Klubie Dziecięcym to doskonała okazja, by zapoznać najmłodszych z prehistorycznymi stworami, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i poprzez zabawę wyjaśnić wiele z tych tajemnic.

Celem tych zajęć jest m.in:

  • rozbudzenie w dzieciach zainteresowań otaczającym światem,
  • wzbogacenie wiadomości z zakresu prehistorii, istnieniu sworzeń, ich zwyczajach oraz otoczeniu w jakim żyły,
  • poszerzenie słownika dziecka,
  • pobudzenie wyobraźni,
  • rozwijanie spostrzegawczości,
  • rozwijanie koordynacji ruchowej poprzez zabawę
  • doskonalenie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej.